KONST / Litografier / Serigrafi 7437019
*
nr 743 7019
C Göran Karlsson
(f. 1944), Sverige
Serigrafi, C Göran Karlsson (f. 1944), "Erotisk dans III", -92, 26/120, motivets mått: 39 x 29
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 17:19:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 15:47:39
1
650 kr
18/2 17:29:36
2
700 kr
20/2 10:08:49
3
1.300 kr
22/2 08:03:02
4
800 kr
27/2 08:47:30
2
900 kr
27/2 17:04:48
5
1.000 kr
27/2 17:05:34
5
1.200 kr
27/2 17:06:13
5
1.400 kr
27/2 17:14:07
6
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
C Göran Karlsson
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om C Göran Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: c göran karlsson litografier serigrafi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2084 Serigrafi
Equipo Cronica, (Spanien 1965-1981). Komposition. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:43
-
2035 Serigrafi
Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. "Guild Hall, Ea..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:01
*
C Göran Karlsson
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Grafik
Läs mer om C Göran Karlsson
nr 743 7019
C Göran Karlsson
(f. 1944), Sverige
Serigrafi, C Göran Karlsson (f. 1944), "Erotisk dans III", -92, 26/120, motivets mått: 39 x 29
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/2 15:47:39 | 1 | 650 kr |
18/2 17:29:36 | 2 | 700 kr |
20/2 10:08:49 | 3 | 1.300 kr |
22/2 08:03:02 | 4 | 800 kr |
27/2 08:47:30 | 2 | 900 kr |
27/2 17:04:48 | 5 | 1.000 kr |
27/2 17:05:34 | 5 | 1.200 kr |
27/2 17:06:13 | 5 | 1.400 kr |
27/2 17:14:07 | 6 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
C Göran Karlsson
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör.Läs mer om C Göran Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: c göran karlsson litografier serigrafi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2084 Serigrafi
Equipo Cronica, (Spanien 1965-1981). Komposition. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:43 -
2035 Serigrafi
Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. "Guild Hall, Ea..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:01